PZPGO PZPGO
Brak wyników.
Trwa wyszukiwanie...

Artykuły

Szukasz rzetelnej wiedzy i wyczerpujących temat odpowiedzi? Zapoznaj się z naszą bazą eksperckich artykułów, w których rozmawiamy z trenerami i poruszamy najbardziej nurtujące tematy dotyczące Prawa zamówień publicznych.

17.11.2021

Czas trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego – co trzeba o nim wiedzieć

W dzisiejszej rozmowie z trenerem PZPgo Grzegorzem Soluchem poruszamy temat czasu trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Z artykułu dowiecie się m.in, czy umowa taka zawsze musi zostać zawarta na czas oznaczony. Odpowiadamy także na pytania dotyczące zawarcia umowy na okres dłuższy niż 4 lata, a także precyzujemy, czemu służy oznaczanie czasu trwania umowy limitem.

Grzegorz Soluch Grzegorz Soluch
11.10.2021

Prawo opcji w zamówieniach publicznych

Czym jest prawo opcji w zamówieniach publicznych i czego konkretnie dotyczy? Do kogo należy decyzja o skorzystaniu z prawa opcji oraz w jakich sytuacjach warto się nim posłużyć? Rozmawiamy z Piotrem Pieprzycą, Członkiem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Piotr Pieprzyca Piotr Pieprzyca
05.05.2021

Umowa ramowa - sprawdź, co musisz wiedzieć

Czym jest umowa ramowa i na jaki czas może zostać zawarta? Co składa się na jej wartość? Jakie są trzy możliwości udzielania zamówień wykonawczych w przypadku zawarcia umowy z wieloma wykonawcami? W artykule nasz trener Arkadiusz Juszczyk o tym, czy umowa ramowa jest elastycznym i efektywnym narzędziem udzielania zamówień publicznych.

Arkadiusz Juszczyk Arkadiusz Juszczyk
26.10.2020

Przygotowanie do zawarcia umowy o zamówienie publiczne – o czym muszą pamiętać zamawiający i wykonawcy?

Jak zamawiający powinien przygotować się do zawarcia umowy o zamówienie publiczne? O jakich formalnościach oraz dokumentach powinien pamiętać? Rozmawiamy z Grzegorzem Soluchem, prawnikiem, wykładowcą, specjalistą z zakresu zamówień publicznych.

Grzegorz Soluch Grzegorz Soluch

Trwa ładowanie...

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej