PZPGO PZPGO
Brak wyników.
Trwa wyszukiwanie...

Artykuły

Szukasz rzetelnej wiedzy i wyczerpujących temat odpowiedzi? Zapoznaj się z naszą bazą eksperckich artykułów, w których rozmawiamy z trenerami i poruszamy najbardziej nurtujące tematy dotyczące Prawa zamówień publicznych.

21.12.2021

Wstępne konsultacje rynkowe a wykluczenie wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia

O czym powinien pamiętać zamawiający, decydując się na rozpoczęcie konsultacji rynkowych? Czy prowadząc konsultacje zamawiający może korzystać z doradztwa ekspertów, władzy publicznej lub wykonawców? Dlaczego przejrzystość postępowania jest tak istotna? Temat wstępnych konsultacji rynkowych w kontekście wykluczenia wykonawców z postępowania o udzielenie zamówienia analizuje trener PZPgo Piotr Pieprzyca.

Piotr Pieprzyca Piotr Pieprzyca
17.11.2021

Czas trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego – co trzeba o nim wiedzieć

W dzisiejszej rozmowie z trenerem PZPgo Grzegorzem Soluchem poruszamy temat czasu trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Z artykułu dowiecie się m.in, czy umowa taka zawsze musi zostać zawarta na czas oznaczony. Odpowiadamy także na pytania dotyczące zawarcia umowy na okres dłuższy niż 4 lata, a także precyzujemy, czemu służy oznaczanie czasu trwania umowy limitem.

Grzegorz Soluch Grzegorz Soluch
11.10.2021

Prawo opcji w zamówieniach publicznych

Czym jest prawo opcji w zamówieniach publicznych i czego konkretnie dotyczy? Do kogo należy decyzja o skorzystaniu z prawa opcji oraz w jakich sytuacjach warto się nim posłużyć? Rozmawiamy z Piotrem Pieprzycą, Członkiem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Piotr Pieprzyca Piotr Pieprzyca
18.08.2020

Słownik zamówień publicznych: SWZ

Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych w miejsce specyfikacji istotnych warunków zamówienia wprowadza nowy dokument: specyfikację warunków zamówienia. Czy to tylko kosmetyczna zmiana nazwy? Co to oznacza w praktyce, zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców?

Justyna Oślislok Justyna Oślislok

Trwa ładowanie...

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej